אביב גרינברג הוא אמן שחי ופועל בתל אביב. גוף העבודות שלו מורכב מדיוקנאות ופעולות פיסול. בעבודתו, הוא עושה שימוש במגוון של חומרים ומדיומים בכדי לדחוק את גבולות הציור ולדון בסוגיות העולות מתוך הסביבה החברתית, משפחתית והמקומית שלו.
 

גרינברג ביצע את שירותו הצבאי כסוהר בבית כלא צבאי. במהלך שירותו חזה ותחזק שגרה יומית של מסדרי ניקיון אין סופיים. הניקיון התדיר לא הצליח להסיר מחדל מהותי שהחל מתברר לו במהלך ביצוע תפקידו. על אף השוואת התנאים בין האסירים, ההאחדה ביניהם, וההזדמנות הניתנת להם לרצות את עונשם בכדי לעשות צדק עם החברה, הכלא התגלה כמקום בו שוררים חוסר צדק, הפרדה ודעות קדומות, מקום בו תיקון חברתי ושינוי לא יכולים להתרחש.
 

הטבע הסיזיפי של הכלא, זה המעודד שגרה בלתי פוסקת שאינה משיגה תוצאות של ממש, התגלה במקומות נוספים בסביבה של גרינברג. בני משפחתו הנתונים להרגלים ולפתולוגיות שנותרות ללא ריפוי. הוא עצמו, חבר בקהילת הלהטב"ק, שרוי בתהליך של הגדרה וקבלה עצמית בשעה שאותה קהילה נאבקת על שוויון. ולאחרונה, בסביבת מגוריו והסטודיו שלו, שכונת נווה שאנן בדרום תל אביב, בה מתגוררים ונפגשים בני מיעוטים שונים, ולעיתים גם נאבקים בהזנחה המתמשכת של השכונה מצד הרשויות העירוניות.
 

בעבודותיו, גרינברג עושה שימוש בחומרי ניקיון כצבעים. הוא דוגם, מבודד ובוחן מחדש צבעים, ולבסוף חושף את הטבע הדו משמעי שלהם, רעילים מחד, צבעוניים ומפתים מאידך. חומרי העבודה שלו מקורם ביצור המוני ותעשייתי, אך הוא מקפיד לרכוש אותם בחנויות פרטיות ומקומיות בשכונת מגוריו. הוא נע בין ציור ופיסול, יוצר עבודות מיצב גדולות היקף ומורכבות, שנשענות על החופש בשדה האמנות שלאחר עידן הפוסט-מדיום. עבודותיו נוצרות מתוך נקודת מבט אישית הנשענת על חוויות מהעבר ומההווה. באמצעותן הוא מרחיב את גבולות המדיומים בהם הוא יוצר ומגיב לסוגיות ולנושאים המקיפים אותו.

 

AVIV GRINBERG | avivgrinbergstudio@gmail.com | © 2019 Copyrightאביב גרינברג | עברית